Afyon Kocatepe Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

konuyu başlatan Kayra Han

3809
0
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Oyla

[-]
Etiketler
afyon kütüphanesi üniversitesi kocatepe merkez

#1
Photo 
[Resim: Ana-Sayfa-Resimleri-1.jpg]
Merkez Kütüphane Açılış - Kapanış saatleri

Hafta içi    : 08:30 - 23:00
Hafta sonu: 10:00 - 19:00

Afyon Kocatepe Üniversitesi web sitesi
 
https://kutuphane.aku.edu.tr/

Kütüphaneden ihtiyaç duyduğunuz kaynaklara aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bakabilirsiniz

http://tarama.aku.edu.tr/yordambt/yordam.php

Kütüphaneden kitap ödünç almak için öncelikle kütüphanenin girişindeki danışma/ödünç servisine başvurup güncel bilgilerinizle formu doldurduktan sonra öğrenci kimliğinizle birlikte üyeliğiniz gerçekleştirilecektir. Vermiş olduğunuz cep telefonuna ve mail adresinize kullanıcı şifreniz gelecektir. Bundan sonra yapacağınız işlemlerde kullanıcı adınız öğrenci numaranız, şifreniz ise telefonunuza gelen şifredir. Ödünç ve iade işlemlerinizi self check cihazlarından yapılmaktadır. Eğer kitap üzerinde ceza ya da ayırtma gibi durumlar var ise işlemler banko( danışma/ödünç servisi) tarafından yapılmaktadır. 

Ayırtma: kütüphaneden almak istediğiniz bir kitap eğer bir kullanıcı üzerindeyse bu kitap üzerine ayırtma yapmanız durumunda kullanıcı kitabın süresini uzatamayacaktır. Kitap kütüphaneye geldiği zaman ayırtma yapan kullanıcıya sistem tarafından mesaj gidecektir ve kitap 3 gün boyunca ayırtma yapan kullanıcı haricinde başka bir kullanıcıya verilemez.
Eğer ödünç almış olduğunuz kitapları zamanında getirmezseniz süresi geçen her kitap için günlük 0,50₺ ceza işlemektedir ve birkaç gün sonra öğrenci bilgi sistemine girişiniz engellenmektedir. Süresi geçen kitaplarınızı iade ettiğiniz zaman isterseniz cezayı daha sonra da ödeyebilirsiniz cezanız sabit kalacaktır. 
Her lisans kullanıcısı 15 gün süreyle 5 kitap alabilmektedir.(doldurduğunuz forda bilgiler mevcuttur)

Süre uzatma işlemi: kullanıcıların her bir kitap için en fazla 3 defa uzatma hakkı vardır. Uzatma işlemini iade tarihine üç gün kala yapılmaktadır. Eğer kitap üzerinde başka bir kullanıcı ayırtma yapmışsa uzatma işlemi gerçekleştirilemez. tarama.aku.edu.tr adresinde oturum açılarak  kullanıcı işlemleri sekmesinden üzerimdekiler kısmına gelindiğinde üzerimizde olan kitapların listesi çıkacaktır bu sekmeden işlemler gerçekleştirilmektedir

Grup çalışma odası: Grup çalışma odaları en az dört kişi olmak koşuluyla kullanıcıya verilmektedir. 2 saat kullanım süresi vardır. Eğer sırada boş oda bekleyen kullanıcılar var ise süre uzatma işlemi gerçekleştirilememektedir.

Kütüphaneyle ilgili sorun, şikayet ve önerilerinizi aşağıdaki bağlantıyı kullanarak gerçekçekleştirebilirsiniz

https://kutuphane.aku.edu.tr/2015/11/30/iletisim/
<p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;[Resim: gWqkv5.png]</p>
Teşekkür Eden: JohnnieMag , CharlesjaNcE
Hızlı Menü:

1 Ziyaretçi